Ozonlu PRP ve Kireçlenme Tedavisi

Ozonlu PRP ve Kireçlenme Tedavisi

OZONLU PRP TEDAVİSİ

Ozonlu prp, Bu tedavinin yapılabilmesi ve ozonun sağlık alanında kullanılabilmesi için ozon üretim teknolojileri kurulmuştur.

Bu teknolojiler sonucunda ozonlu prp yapılacak olan hastalarda işlemin uygulandığı bölgedeki toksinleri atan ve dokunun daha da ileri derece hasar görmesini engelleyen güçlü bir tedavi yöntemidir. İnsan sağlığı için ozon tedavisinden bahsedecek olursak ozon, insan kanındaki virüslerin giderilmesinde, cilt hastalıklarına, virüslerin sebep olduğu hastalıklarda, geç iyileşen yaralar ve dolaşım bozuklukları gibi birçok tedavide kullanılmaktadır.

Güneşin ultraviyole ışınlarının atmosferde oksijen ile karşılaştıklarında oluşan 3 atomlu oksijene ozon denilmektedir. “Ozon” Yunanca bir kelimedir ve “koklamak” manasına gelmektedir. Atmosferde bulunan en önemli gazlardan biridir. Zararlı ışınları engeller ve dünyadaki yaşamı mümkün kılmaktadır.

ORTOPEDİDE OZONLU PRP

Ortopedi alanında ozonlu prp ise Patellofemoral Kondromalazi, diz kireçlenmesi, omuz kireçlenmesi, omuz sıkışması (Rotator kuff Sendromu) dirsek kireçlenmesi, el ve ayak bileği kireçlenmesi, tenisçi dirseği ( lateral epikondilit ), golfçü dirseği (medial epikondilit ), tendon hasarları ve kıkırdak lezyonları gibi hastalıkların tedavisi için yapılan bir işlemdir.

OZONLU PRP NASIL HAZIRLANIR

Tedaviye başlamadan önce hastadan kan alınır ve tüpe aktarılır. Alınan kandaki trombositlerin yani beyaz kan hücrelerinin ayırt edilebilmesi santrifüj denilen işlemlerden geçirilir, ardından çoğaltma işlemine ( kliniğimizde FDA onaylı ürünler ile) geçilir on kata kadar zenginleştirilerek çoğaltılır. İşlem tamamlandıktan sonra tüpten zenginleştirilmiş trombosit hücreleri toplanır ve içinde ozon olan diğer tüpün içine aktarılır. Böylelikle hasarlı eklem bölgesine uygulanmak üzere güçlü bir karışım hazırlanmış olur.

HASTAYA NASIL UYGULANIR?

Ozon ve kandaki trombositler (beyaz kan hücreleri) ile hazırlanmış olan karışım ortopedi doktorlarımız aracılığı ile diz, dirsek, omuz, el ve ayak bileği bölgelerine enjektör ile uygulanır. İşlem ayaktan tedavi olarak kabul edilir ve aynı gün taburcu olursunuz. İşlem süresi uygulama bölgelerine göre 15 dakika ile 1 saat arası sürebilir. 3 seansta kireçlenme ağrılarınızdan bu etkili tedavi yöntemi ile kurtulmanız mümkün.

OZONLU PRP TEDAVİSİ KİMLER TARAFINDAN YAPILMALI?

Tedavinin mutlaka bir ortopedi doktoru tarafından yapılmasını gerekir. Eklem bölgelerinizi en iyi tanıyan kişinin ortopedi cerrahlarının olduğunu unutmayın.

Ozonlu prp tedavisi mutluluk

Kalça Kireçlenmesinin Kök Hücre İle Tedavisini Gösteren Animasyon Video

Diz Kireçlenmesinin Kök Hücre İle Tedavisini Gösteren Animasyon Video

12 Comments

 1. Volkan dedi ki:

  Bugün randevu aldım ameliyat olmak istemiyorum. İnş iyileşirim

 2. Avrasya Ortopedi dedi ki:

  Merhaba Volkan Bey ozonlu prp tedavisi ile diz, omuz, dirsek, el ve ayak bileği tedavilerinde etkili sonuçlar alabilirsiniz. Sağlıklı günler dileriz.

 3. Savaş dedi ki:

  Üç seansın ücreti ne kadar

 4. Avrasya Ortopedi dedi ki:

  Merhaba Savaş Bey bilgileri mail adresinize ilettik.

 5. Mehtap dedi ki:

  Merhaba.devlet hastanesi ortopedi doktoru MR sonucu dizlerime kireçlenme kıkırdak yumuşaması vb. Prp uygulamasından bahsetti araştırdım nette .14yıldır bu agrılarla yasıyorum fiyat bilgisi seans sayısı bilgilerini rica ediyorum.

 6. Ayşegül dedi ki:

  Diz eklem sivi kaybi ve agrilarim var. Ozonlu prp 2 ya da 3 seans islem tutari nedir?

 7. Batur dedi ki:

  Omuz için 3 seans uygulama ücreti nedir. Ayrıca bel fıtığı için nasıl bir uygulama var? Ücret nedir?

 8. Avrasya Ortopedi dedi ki:

  Merhaba Batur Bey tüm bilgiler e-posta adresinize iletildi. Saygılarımızla

 9. Avrasya Ortopedi dedi ki:

  Merhaba Ayşegül Hanım tüm bilgiler e-posta adresinize iletildi. Saygılarımızla

 10. Avrasya Ortopedi dedi ki:

  Merhaba Mehtap Hanım tüm bilgiler e-posta adresinize iletildi. Saygılarımızla

 11. ayşe baydar dedi ki:

  sol omuz eklem artrozu ve rotator manşet yetersizliği mr da görüldü.ameliyat olmak istemiyorum.
  ozonlu prp kaç seans uygulanıyor.hangi zaman aralıklarında yapılır.faydası ne kadar zaman devam eder?
  toplam seans ücreti ne kadar. sgk indirimi var mı?
  yeriniz nerede?

 12. Avrasya Ortopedi dedi ki:

  Merhaba efendim gerekli tüm bilgilendirme mail adresinize iletildi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hemen Ara