Kök hücre tedavisi hangi hastalıklarda kullanılır?

Kök hücre tedavisi hangi hastalıklarda kullanılır

Kök hücre tedavisi hangi hastalıklarda kullanılır adlı yazımızı yayınladık. Bu yazımızı okuyarak hücre tedavisinin tıpta hangi alanlarda kullanıldığı konusunda ayrıntılı bilgi sahibi olabilirsiniz.

Kök hücre tedavisi son yıllarda hastaları çok fazla heyecanlandıran bir konu olmuştur.

Kök hücre tedavisi hangi hastalıklarda kullanılır?

Kök hücre tedavisi ile kalça ve diz , omuz ve dirsek, el ve ayak bileği kireçlenmeleri gibi hastalıklar tedavi edilebilir. Ortopedi alanında kök hücre tedavisi bu hastalıkların iyileştirilmesinde bireyler için yeni bir umut olmuştur.

Kök hücre tedavisi hangi hastalıklarda kullanılır?

İlerleyen zamanlarda kök hücre tedavisi ile kalp krizinin oluşturduğu hasarlar önlenebilecek.

Kök hücre tedavisi hangi hastalıklarda kullanılır?

Hayvanlar ve insanlar üzerinde yapılan deneyler sonucunda kök hücrelerin insülin salgılayan hücreler üretebileceği ortaya konulmuştur. Önümüzdeki yıllarda teknolojinin daha da ilerlemesiyle diyabet hastalığı tedavi edilebilecek.

Kök hücre tedavisinin kullanılması için çalışmaların devam ettiği hastalıklar parkinson, alzheimer, ms, inme ve felç, sinir hasarları, karaciğer yetmezlikleri, otizm hastalıkları.

Modern tıpta bir çok kronik hastalığın kök hücre ile tedavisinden bahsediyoruz.  Kök hücre tedavisi etiktir ve ameliyathane ortamında hastadan kök hücre alınarak gerekli işlemler yapılarak 1-2 saat içerisinde hasta bölgelere uygulanır. Bu tedavi cerrahi risk taşımaz ve yan etkisi yoktur.

Kök hücre tedavisi hangi hastalıklarda kullanılır?

Ortopedi de kök hücre tedavisi diz ve kalça eklemleri, omuz ve dirsek eklemleri, el bileği ve ayak bileği gibi eklem kireçlenmeleri, Menisküs rahatsızlıkları, yaralanmaları ve yırtılmaları sorunları, kıkırdak çürümeleri, tendon, bağ ve kas yırtılmaları tedavisinde kullanılmaktadır. Kök hücre tedavisi ile kronik kireçlenme ağrılarınız azaltılır ve zamanla tamamen iyileşebilir ve ilaç kullanmaya daha az ihtiyaç duyarsınız.

Kök hücreler kemik iliğinde göbek kordon kanında, süt dişlerinde ve yağ hücrelerinde bulunur.  Ortopedi de kök hücre elde etmek için en çok kullanılan kaynaklar yağ hücreleri ve kemik iliğidir. Kemik iliği kan hücrelerini bolca üreter bir yapıya sahiptir.

Uzman Ortopedi Ekibimiz İstanbulda Bahçeşehir, Bakırköy ve Gaziosmanpaşa bölgelerinde hizmetinizde. Bizimle istediğiniz zamana iletişime geçebilir merak ettiklerinizi sorabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hemen Ara